گزارش نماینده شادگان از وضعیت آب شرب شهرستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آب شرب این شهرستان بر تدبیر و تدبیر در خصوص وضعیت تامین آب تاکید کرد.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بهداشتی آب آشامیدنی، اظهار کرد: متاسفانه راهکار اساسی و جدی برای رفع این مشکل ارائه و اجرا نشده است. با پیگیری های فراوان پروژه آبرسانی غدیر به شادگان رسیده و قرار بود صد درصد این پروژه آب شرب شادگان تامین شود اما هم اکنون 50 درصد آب شهر از طرح غدیر تامین می شود.

وی با بیان اینکه مسیر آبرسانی پروژه غدیر با مشکلاتی مواجه است، افزود: با این حال مدتی است که خط لوله انتقال آب غدیر دچار مشکل شده و آب قطع شده است که مجبور به تغییر مسیر آب کارون می شوند. رودخانه ای که شور و بی کیفیت است. غدیر را اضافه کنید و به مردم بدهید. همچنین نمی توانند شبکه آب را نگهداری کنند و شبکه خراب می شود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دغدغه های جدی شادگان بحث بهداشت آب شرب است; متاسفانه با وجود وعده های فراوان همچنان با مشکل آب شرب مواجه هستیم. آبی که به عنوان آب آشامیدنی در اختیار شادگان قرار می گیرد، قابل شرب نیست و مردم مجبورند از آب بسته بندی شده استفاده کنند یا از تصفیه خانه ها آب بخرند و یا دستگاه تصفیه آب در منزل داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات بهداشتی مصرف این آب گفت: استفاده از این آب برای شستشو و استحمام باعث سوزش چشم و مشکلات پوست و مو می شود و حتی نمی توان از آن برای شستشو استفاده کرد.

ناصری نژاد با تاکید بر تدبیر و آینده نگری در خصوص وضعیت تامین آب، افزود: با توجه به خشکسالی وضعیت نگران کننده خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.