یکی از دغدغه های جدی ما تامین آب و برق در تابستان است.

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حوزه برق حدود 14 هزار مگاوات در تولید با کمبود مواجه هستیم که در خاموشی ها خود را نشان خواهد داد.

پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش منابع آبی کشور و لزوم صرفه جویی در مصرف، اظهار کرد: قطعا تابستان سال آینده مانند سال های گذشته هم در زمینه آب و هم در برق با مشکل مواجه خواهیم شد. وی افزود: در سال‌های اخیر سعی کرده‌ایم از منابع موجود بهترین استفاده را ببریم، این روند باید ادامه یابد.

وی افزود: ارتقای منابع خود در کوتاه مدت به حدی که نیازهای حوزه آب و برق را چه در روزهای پیک و چه در روزهای کم پیک تامین کند برای ما مشکل است. سال هاست که در تامین آب و برق با تراز منفی مواجه بوده ایم. یکی از دغدغه های اصلی ما در زمینه تامین آب و برق تابستان سال آینده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون هم در حوزه آب تولید ما کمتر از مصرف است و هم در حوزه برق مصرف بیشتر از تولید است. شکاف بین تولید و مصرف نیز زیاد است. در حوزه برق با کمبودی در حدود 14 هزار مگاوات در تولید مواجه هستیم که در خاموشی خود را نشان خواهد داد. به هر حال خاموش شدن نیز باعث نگرانی خواهد شد.

وی افزود: تنها راهی که به طور موقت پیش روی ماست و می تواند ما را به این مرحله برساند مدیریت منابع است. این موضوع باید جدی گرفته شود. اما مدیریت منابع نیز تا حدودی مسئول است و نمی تواند کمبود عمومی آب و برق را جبران کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.