ژل زیر چشم و نکات مهم آن

کدام نوع ژل برای تزریق زیر چشم مناسب است؟

برای تزریق در ناحیه زیر چشم فقط از فیلرهای HA با ظرفیت جذب آب کم استفاده می شود. زیرا که استفاده از فیلرهای حجم دهنده ممکن است یک الی دو هفته بعد از تزریق باعث ایجاد تورم شوند. همچنین جهت جلوگیری از گلوله شدن ژل بهتر است از ژل با ویسکوزیته پایین استفاده شود.

پیشنهاد ایران فیلر برای تزریق ژل در این ناحیه استفاده از ژل بیدمکس است. این ژل دارای ۳ درصد لیدوکایین (بی حسی) می باشد. درصد کراس لینک در این مدل بسیار پایین است بنابراین ویسکوزیته پایین و تورم بسیار کم است.

 

ژل زیر چشم چگونه موجب درمان کبودی و گودی زیر چشم میشود؟

هیالورونیک اسید ماده ی تشکیل دهنده فیلرهای زیبایی، ترکیبی است که برای درمان گودی زیر چشم به افراد توصیه می‌شود. با بالا رفتن سن افراد تولید کلاژن، چربی و خاصیت الاستیسیته پوست کاهش پیدا می‌کند در نتیجه چین و چروک ها و گودی زیر چشم ایجاد میشود. هیالورونیک اسید با ترمیم حجم زیر چشم شما می تواند به طور موقت خطوط ریز و چین و چروک ها را از بین برده و گودی زیر چشم را پوشش دهد.

 

تزریق زیر چشم با کانولا:

وریدهای پلکی و آنگولار در این ناحیه بصورت افقی قرار گرفته اند. بنابراین برای تزریق فیلر زیر چشم استفاده از کانولا الزامی است. میکروکانولا سوزنی انعطاف پذیر است؛ که نوک آن برخلاف سایر سوزن ها تیز نیست.

 

مزایای تزریق فیلر زیر چشم با استفاده از کانولا

  • درد آن نسبت به تزریق با استفاده از سوزن کمتر است.
  • نوک آن تیز نیست و در نتیجه نمی‌تواند به عروق آسیب بزند.
  • چون نمی تواند به عروق آسیب برساند پس احتمال کبودی در آن تقریباً صفر است.

 

تزریق ژل زیر چشم معمولا در دو ناحیه متفاوت انجام می شود.

تزریق فیلر در ناودان اشکی: ناودان اشکی به ۳/۱ ناحیه داخلی حفره زیر چشم گفته می شود. وجود این حفره با ایجاد سایه باعث تیره دیده شدن زیر چشم می شود.

تزریق در حفره پلک تحتانی: این حفره در امتداد خارجی پلک تحتانی و استخوان گونه ایجاد می شود. وجود این حفره باعث بروز تیرگی در زیر چشم می شود.

 

برای تزریق در ناحیه زیر چشم فقط از فیلر های HA با ظرفیت جذب آب کم استفاده می شود. زیرا که استفاده از فیلرهای حجم دهنده ممکن است یک الی دو هفته بعد از تزریق باعث ایجاد تورم شوند. همچنین جهت جلوگیری از گلوله شدن ژل بهتر است از ژل با ویسکوزیته پایین استفاده شود.

پیشنهاد ایران فیلر برای تزریق ژل در این ناحیه استفاده از ژل بیدمکس یک سی سی مدل فاین است. این ژل دارای ۳درصد لیدوکایین (بی حسی) می باشد. درصد کراس لینک در این مدل بسیار پایین است بنابراین ویسکوزیته پایین و تورم بسیار کم است.

 

ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟

اگر بخواهیم به طور کلی درباره ماندگاری فیلر های زیر چشم صحبت کنیم باید بدانیم که ماندگاری آن بسته به سیستم بدن هر فرد و برند فیلر متغیر است. ژل بیدمکس فاین ماندگاری بین ۸ تا ۱۲ ماه دارد.

در نظر داشته باشید که استفاده از پرکننده های پوستی یک روش دائمی برای رفع تیرگی و کبودی زیر چشم نیست این درمان باید هر ۱۲ یا هر ۱۸ ماه یک بار به طور مکرر تکرار شود. بهتر است قبل از محو شدن تأثیرات پرکننده، حتماً تزریق مجدد را انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

درباره ی seolite seolite

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.